ידועים בציבור

כיום יותר ויותר זוגות בוחרים לנהל חיים ללא מסגרת נישואין ולהחשב כידועים בציבור. מעמדם של ידועים בציבור אינו מעוגן בחוק, אך בתי המשפט הגיעו להסדרים ניכרים בכל הנוגע למעמדם של בני זוג החיים יחד ללא נישואין.
לא כל זוג שמתנהל תחת קורת גג אחת או חי יחד תקופה ארוכה, נחשב לידועים בציבור. על מנת לזכות בהכרה של ידועים בציבור, יש להוכיח שני תנאים מצטברים:
1. ניהול משק בית משותף – על הזוג להוכיח כי הינם מקיימים משק בית משותף המתייחס לכל הוצאות וחיי היום יום, כגון: לינה, ביגוד, מזון ועוד.
2. חיי משפחה – על בני הזוג להוכיח כי מערכת היחסים שלהם מבוססת על ערכים של אמון הדדי, אהבה ושותפות.
*במקרים בהם מעורב תיק רכושי, יש צורך בנוסף לבחון כוונת שיתוף ברכוש.

היעדר החקיקה בקרב זוגות ידועים בציבור גורר זוגות רבים למאבקים משפטיים מורכבים.

עריכת הסכמים בטרם, בתחילת או במהלך הזוגיות (הסכם חיים משופתים) מפחיתים את הסיכוי להתפתחות הליכים משפטיים בעקבות סכסוכים בין ידועים בציבור, ומחזקים את הוודאות בניהם.

משרדנו הינו בעל ניסיון רב ויודע לתת מענה משפטי מקצועי עבור זוגות ידועים בציבור, לרבות במקרים של הסדרת המעמד שלהם, הסכם חיים משותפים והסכמים נוספים.

אנחנו כאן כדי לעזור!

פנו אלינו בכל שאלה
ונחזור אליכם בהקדם עם ייעוץ מקצועי

אולי יעניין אותך גם

התנגדות לצוואה

תחום ההתנגדות לצוואות נחשב כאחד התחומים המורכבים ביותר מבחינה משפטית, זאת מאחר והכל נקבע בדיעבד, היות והמצווה כבר אינו בין החיים. במקרים רבים, לא בהכרח

קרא עוד

צוואות

"אין אדם יודע את יומו" – עריכת צוואה הינה הליך משמעותי וחשוב, זאת על מנת להבטיח את חלוקתו הרכוש ליורשים על פי רצון המצווה. צוואה

קרא עוד

אלימות במשפחה

כל הפעלת אלימות בתוך המשפחה, מעבר להיותה עבירה פלילית, מוסדרת גם בחוק למניעת אלימות במשפחה. ישנה אבחנה מיוחדת במקרים של אלימות במשפחה, בהקשר של הצד

קרא עוד